Projekty

7. PROJEKT - "BOS - BEZ OBAV SPOLU"


        Stránky projektu naleznete na:http://bos.zvas.cz/.

6. PROJEKT - "PODPORA INKLUZE NA CZŠ V ČB"


5. PROJEKT - "BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP DO TĚLOCVIČNY NA CZŠ"


4. PROJEKT - "CESTY ZA POZNÁNÍM EU"

V rámci projektu „Cesty za poznáním Evropské unie“ pokračovala škola v roce 2013 ve spolupráci s partnerskou školou Staatliche Realschule z bavorského městečka Grafenau. Během třetího březnovém víkendu se uskutečnilo společné setkání žáků a učitelů obou škol, tentokrát ve sportovním středisku Habischried nedaleko Regenu. Netradiční výuku českého i německého jazyka proloženou sportovními a hudebními aktivitami ocenili mimo jiné i přítomní němečtí politici v čele s panem ministrem Helmutem Brunnerem.

Koncem září navštívili bavorští žáci se svými učiteli České Budějovice. Po společné výuce na CZŠ a návštěvě historických památek bylo odpolední setkání využito ke sportovním aktivitám. Hlavním bodem společného setkání se stala návštěva ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Po přednášce o hadech se skupinky žáků rozptýlily po ZOO, kde plnily různé úkoly. Výsledkem projektu pak byl česko-německý obrázkový slovník o zvířatech.

Za realizaci tohoto projektu získala naše škola ocenění, které obdržela na slavnostním zasedání Euroregia v rakouském Rohrbachu.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, konkrétně z Dispozičního fondu Česká republika – Bavorsko Cíl 3.

„Investice do vaší budoucnosti“        

 


3. PROJEKT - "KRŮČEK PO KRŮČKU DO SOUSEDNÍ ZEMĚ"

V červnu 2013 se do tohoto projektu zapojili všechny 3. třídy, v rámci projektu byli žáci seznámeni s jazykem a kulturou Německa.

 


2. PROJEKT - "BUDOUCNOST BEZ JAZYKOVÝCH BARIÉR"

V rámci projektu „ Budoucnost bez jazykových bariér“ navázala škola v tomto roce spolupráci s partnerskou školou z Bavorska. Jedná se o Staatliche Realschule z městečka Grafenau. Žáci a učitelé z této školy navštívili v květnu CZŠ, byli přítomni na hodinách IVT, německého, anglického a českého jazyka. V odpoledních hodinách si prohlédli České Budějovice a okolí.

V září 2012 proběhlo setkání partnerských škol v Bavorsku. Naše děvčata se aktivně zapojila do výuky dějepisu, hoši se zúčastnili fotbalového utkání. Po prohlídce děkanského kostela a místní radnice bylo celé odpoledne vyplněno návštěvou Bavorského lesa, kde se nachází nejdelší stezka v korunách stromů na světě, která měří celkem 1300 metrů.

Zároveň se vedení obou škol dohodlo na další spolupráci, která by měla pokračovat i v následujících letech.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, konkrétně z Dispozičního fondu Česká republika – Bavorsko Cíl 3.

„Investice do vaší budoucnosti“        

 


1. PROJEKT - "EU PENÍZE ŠKOLÁM"


Novinky

Joomla

Redakční a výukový systém pro studenty a učitele

Suplování, Organizační záležitosti školy, přípravy k předmětům...


Pomoc

Kde hledat pomoc? Důležitá telefonní čísla a emaily.