Zahraniční studenti přijeli s EDISONem

Calvin Zhu z Austrálie, Nino Glonti z Gruzie, Tsania Chairani z Indonésie a Igor Miguel Zanata dos Santos z Brazílie-čtyři zahraniční studenti, kteří se vydali na několika týdenní cestu za poznáním jiných kultur a jazyků s EDISONem.
Týden s nimi u nás na Bigy utekl jako voda, a tak odcestovali dál. Jen tak ale na týdenní pobyt u nás nezapomenou. Nejenže naši studenti měli připravený skvělý program, kdy společně navštívili Hlubokou nad Vltavou se třídou 5.N, vystoupali na vrcholek Kluka s 8.A, prohlédli si České Budějovice a navštívili i radnici s panem ředitelem a 7.B, nebo třeba Budvar s 5.G, ale i zahraniční studenti nás seznamovali s jejich kulturou, památkami i se sebou samými skrze prezentace, které přednášeli na hodinách angličtiny nebo zeměpisu.
Velkou výhodou byl společný jazyk, a to angličtina,takže nejenže jsme se naučili nové věci, ale i jsme si mohli vyzkoušet angličtinu v praxi, jako studenti se studenty. Je to něco úplně jiného, než když se bavíme s učiteli, kteří mluví naším rodným jazykem a ne anglicky, protože když s nimi mluvíme, tak nás motivuje to, že když jim to neřekneme anglicky (nebo někteří španělsky),tak jim to neřekneme vůbec.
Týden stačil na to, aby si se spoustou našich studentů z Bigy vytvořili kamarádské vztahy. Všem čtyřem se u nás podle jejich slov moc líbilo, nejen příroda a památky, ale i lidé. Využili i příležitosti a někteří se jeli podívat do Vídně nebo třeba do Budapešti, kde strávili pár dní.
Závěrem bych chtěla jménem všech studentů poděkovat panu řediteli za možnost setkat se s nimi a paní učitelce Markové za organizaci a trpělivost.
Nikola Drnková