Za sluníčkem a plážemi

Již tradičně jsme jako studenti předmaturitního ročníku vydali minulý týden na sportovní kurz do Chorvatska. Vyrazili jsme ve večerních hodinách, takže většina z nás přes cestu spala a probudili jsme se až v resortu Lanterna v blízkosti městečka Poreč. Po ubytování jsme se seznámili s programem a mohli vyrazit prozkoumat pláže a konečně se svlažit v moři po náročné cestě.

Přes celý týden nás čekala pořádná dávka akcí. V pondělí jsme vyrazili poprvé na výlet do městečka Poreč, kde jsme si dali pravou chorvatskou zmrzlinu. Odpoledne nás čekal začátek turnaje v beach volejbale mezi třídami. V úterý jsme vyrazili na plánovaný výlet lodí, který jsme si opravdu užili. Naší cílovou destinací bylo městečko Rovinj, kde nás čekal slíbený rozchod. Ve středu jsme měli možnost navštívit jeskyni Baredine, kde jsme mohli vidět malé macaráty. Odpoledne jsme pak pokračovali v turnaji beach volejbalu, který nakonec vyhrála třída 3.C. Čtvrteční ráno jsme začali opět výletem do Poreče a odpoledne nás čekal největší úkol. Ti nejlepší z nejlepších byli vybráni do „školního týmu BIGY“ , aby se porvali o pohár s konkurenčním gymnáziem ČRG. Tento zápas jsme bohužel prohráli 2:0, ale atmosféra, kterou jsme dokázali vytvořit, byla nezapomenutelná. V pátek jsme si užili posledního sluníčka a začali jsme se pomalu chystat na cestu zpátky.

Budu mluvit určitě za všechny, když řeknu, že se nám výlet do Chorvatska moc líbil, všichni jsme si ho užili a děkujeme vedení, že s námi mělo celý pobyt trpělivost a že nám umožnil tento skvělý zážitek.

Aneta Klímová