Výstup na Kleť byl tradičně plný her

Zatímco se maturanti chystali na „potítkách“ na zkoušku dospělosti, zbytek gymnázia vyrazil na tradiční výstup na Kleť. Oproti minulým rokům byl ale ten letošní o něco náročnější, dvaadvacet kilometrů z Křemže na vrch Kleť a zase zpátky. Trasa dala zabrat jak primánům, tak i zkušenějším septimánům.

Dobrodružství započalo již ve vlaku, kde jsme se měli rozdělit do několika soutěžních skupin, ve kterých jsme absolvovali výstup, ale i několik zábavných her. Hry byly týmové a jejich cílem bylo získat v naší škole nové přátele. Pro výherní skupinu byla připravena sladká odměna, která jistě stála za to. Primáni si mohli vyzkoušet speciální disciplínu, a to sbírání kartiček s informacemi o J. N. Neumannovi, a tak se blíže seznámit s naší školou a její historií. Ti nejúspěšnější si nahoře vychutnali nejlepší domácí perníčky, ochuzení ale nebyly ani ostatní stateční výletníci. Po náročném výstupu se mohli studenti občerstvit v místní restauraci, nejžádanější byla vyhlášená česnečka.

Dolů to šlo již o něco lépe, posilnění česnečkou a vědomím, že nejdeme strmou cestou pod lanovkou, ale využijeme pozvolnější cestu okolo Kleti. Z Křemže jsme se pak dopravili vlakem, zmožení, ale šťastní, že jsme zvládli takovou náročnou cestu.

Hlavními organizátory celé povedené akce byli spirituál Pavel Němec, paní učitelka Pavla Trendová, ale podíleli se i studenti ze tříd 7.A, 5.G, 4.C a 5.N.

„Organizace byla dobrá a hry podpořily interakci mezi třídami,“ pochvalovala si Aneta Králová, jedna ze spoluorganizátorek.

Výlet se vydařil, počasí bylo slunné a myslím, že si to všichni pořádně užili, zvláště budoucí maturanti, kteří tuší, že příští rok touto dobou se budou potit u maturit, a ne pod Kletí.

Johanka Šturmová, foto Tomáš Kouba