Veletrh GAUDEAMUS pomůže vybrat tu správnou VŠ i tobě

Čeká to jednou každého studenta. Výběr vysoké školy, další části našich studií za vysněnou budoucností. Pro každého ovšem není lehké vybrat si obor, který by nás zajímal na sto procent a měl přitom slibné uplatnění na trhu práce. V tom nám měl pomoci brněnský veletrh vysokých škol „Gaudeamus“, který jsme díky panu řediteli měli možnost jet navštívit.

Veletrh nás překvapil svojí rozmanitostí, a to širokou nabídkou vysokých škol nejen u nás, ale i v zahraničí. Každá univerzita si připravila stánek, na kterém jsme měli možnost hovořit s vyučujícími, ale i tamějšími studenty, kteří nám rádi zodpověděli všechny naše dotazy. Nejenže nám poradili, ale dostali jsme i řadu zajímavých materiálů s veškerými informacemi o námi vybrané fakultě, přijímacích zkouškách nebo o počtu přijatých studentů v minulém akademickém roce.

Veletrh byl také zpestřen nejrůznějšími přednáškami. Nejvíce nás zaujaly přednášky s tématy: „Jak si správně vybrat VŠ?“, „Povinné minimum pro budoucí studenty a studentky vysoké školy“, ale největší ohlas měla přednáška „Jak se efektivně učit“.

O „zábavu“ se postarali také studenti jednotlivých vysokých škol. Mohli jsme si zkusit zachránit lidský život, vyzkoušet různé zlepšováky navrhované studenty technických škol a v neposlední řadě sami vytvořit nějaký předmět. Přiučili jsme se také, jak vyrobit cukrovou vatu či zmrzlinu, na které jsme si všichni moc pochutnali.

Domnívám se, že nám návštěva veletrhu pomohla správně se rozhodnout o výběru právě té naší vysoké školy, takže třeťáci, víte alespoň, kam zamířit příští rok.

Aneta Klímová