Věda není jen pro staré. Vyzkoušejte si studentskou stáž

otevrena-vedaJak přitáhnout mládež k vědě? Jak ji udělat atraktivní? Na tuto otázku si odpověděla Akademie věd České republiky projektem Otevřená věda – studentské vědecké stáže, která už 12 let popularizuje vědu a získává pro ni mladé zapálené nadšence.

Díky projektu se studenti účastní různých tuzemských i mezinárodních soutěží, veletrhů a konferencí, mají také vysokou úspěšnost při přijímacích zkouškách na VŠ u nás i v zahraničí. Mnoho z nich po skončení stáže pokračuje ve vědecké činnosti na ústavech AV ČR.

Projekt umožní studentům získat zkušenosti z vědecké praxe a podpoří jejich zájem o vědu a badatelské obory. Stáže se konají pod vedením českých i zahraničních vědecko-výzkumných pracovníků na jednotlivých pracovištích Akademie věd po celé České republice.

Nabídku zapojit se dostala i naše škola. Vybírat můžete z databáze stáží http://www.otevrena-veda.cz/nabidka-stazi/databaze-stazi.html, kde najdete nabízené stáže nejrůznějších témat z přírodních, technických, humanitních a společenských věd.  Registrovat se můžete do 30. listopadu. Podmínky přihlašování a více informací naleznete na http://www.otevrena-veda.cz/nabidka-stazi/pro-studenty.html