Turistický kurz v Tatrách přinesl nezapomenutelné zážitky

Zatímco prváci mají tradičně sportovní kurz na Šumavě, druháci vyrážejí do zahraničí. Na Slovensko. Studenty z 2.C, 6.A, 6.B, 4.N a z 4.G na cestě do Spišské Nové Vsi doprovázeli pedagogové: T. Ašková, M. Nygrýnová, L. Pecková a P. Vondrák a kurz duchovně obohatil Pavel Kasal, bývalý student Biskupského gymnázia.

První část pobytu patřila dvoudenní turistice ve Slovenském ráji. Tyto cesty připomínaly opičí dráhu, protože se chodilo po lávkách, lezlo po žebřících… Nejeden student se vyznamenal, když dokázal zkrotit svůj strach z výšek.

Úterý patřilo Vysokým Tatrám. Chvíli jsme se vezli lanovkou, což jsme všichni uvítali. Stejně jako v předchozím případě i tady nás dohnal déšť.

Na středu jsme se těšili, protože v plánu byla odpočinková túra na Hrebienok ve Vysokých Tatrách, poté následovaly vodopády, které sklidily velký úspěch. Na vlastní oči jsme spatřili i nejstarší chatu ve Vysokých Tatrách (Reinerova chata). A večer pak patřil dlouho očekávané Tatralandii, kde naše svaly prodělaly relaxační kůru!

Ve čtvrtek jsme se ocitli uprostřed dalšího pohoří, tentokrát to byla Malá Fatra. Šlo se na Malý Rozsutec, kde nechyběly staré známé žebříky. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Náročnější cesta vedla přes Velký Rozsutec .

Poslední den jsme se vypravili na Velký Javorník, což byla velmi nenáročná trasa a svítilo nám konečně i sluníčko.

Pak už nás čekala opět velmi dlouhá cesta domů. Mohli jsme si alespoň probrat naše zážitky. Některé dny byly velmi fyzicky náročné, ale i přesto nás okouzlila okolní příroda, kterou jsme mnozí viděli poprvé v životě.

Petra Zíková, 2.C