Studium na Germanistickém ústavu – předpoklad úspěšné profesní kariéry

Možnosti studia na Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky zavítali našim studentům představit vysokoškolští pedagogové pan Eder a paní Ederová.

Pan Eder je seznámil s oblastmi, ve kterých absolventi tohoto typu studia mají možnost úspěšně pracovat. Zmínil automobilový průmysl – konkrétně BMW, ale i kulturu, na příkladu Marty Jandové, která úspěšně koncertuje a nahrává v Německu, a samozřejmě nemohl nezmínit i dlouhou kariéru Karla Gotta, spojenou se zemí našich sousedů. Nelze opomenout ani naše sportovce, kteří hrají např. v německých fotbalových klubech.

Dále pak představil Německo jako „moderní zemi“. Zmínil větrný park v Severním moři, elektromobilou,  značku Adidas jako součást celosvětového životního stylu, také Berlín, multikulturní město, které je výkladní skříní Německa.

Poté byli studenti seznámeni s možnostmi studia na germanistickém ústavu, jehož důležitou součástí jsou stipendia a stáže v zahraničí či jednosemestrové studium na některé z partnerských univerzit : v Pasově, Augsburgu nebo v Salzburgu.

Vysokou kvalitu přípravy v německém jazyce zajišťují mimo jiné vyučující, kteří jsou převážně rodilí mluvčí, nebo profesoři, kteří dlouhodobě pobývali v německy mluvících zemích. Pro tento institut je také velmi důležitý individuální přístup ke studentům.

Na závěr slova pana Edera: „Není třeba mír strach z němčiny, mnoho slov je mezinárodních, hodně slov je známých.“

                                                                                                    Mgr. Dana Jakešová