Studentské volby na Bigy už posedmé

Už posedmé si studenti mohli nanečisto vyzkoušet odvolit ve Studentských volbách díky projektu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. V letošním roce se na 281 zapojených školách po celé zemi simulovaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. A iluze byla dokonalá. Studenti starší patnácti let si po registraci z rukou okrskové volební komise vyzvedli volební lístky. Za „plentou“ vybrali svého „koně“ a vhodili do volební urny, řádně označené velkým státním znakem.

„Naše škola se do Studentských voleb zapojila, protože v tom vidíme příležitost, jak naše studenty zbavit ostychu z volebních místností a zároveň jim ukázat, jak je důležité využívat tohoto základního občanského práva,“ uvedl ředitel školy Martin Maršík.

Na Bigy odvolilo celkem 140 studentů a výsledky se přeci jen lišily od ostatních gymnázií. Zatímco jinde slavila úspěch Česká pirátská strana, u nás to byla TOP 09, ovšem Piráti zaostali jen minimálně. Bronz bralo KDU-ČSL. Do sněmovny by se ještě probojovala Strana zelených a ANO 2011.

Všem studentům děkujeme za vysokou volební účast, která několikanásobně předčila loňské volby do krajských zastupitelstev.

Foto Tomáš Kouba

volby volby2