Studenti pomáhali svými obrázky

„Jako nejosamělejší strom, jako nejztracenější ostrov, jako nejvyprahlejší poušť… jsou děti bez lásky,“ říká ve svém mottu Fond ohrožených dětí, jehož nejznámějším projektem je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Klokánek dává o sobě letos vědět vyhlášením výtvarné soutěže pro všechny věkové kategorie.

Do projektu se v hodinách výtvarné výchovy zapojili i studenti Biskupského gymnázia. Úkolem bylo namalovat obrázek s pohádkovým nebo prázdninovým motivem a zaslat ho nejpozději do 30. října. Autoři si mohli vybrat jakoukoli techniku zpracování, což zaručeně zvýšilo jejich účast.

Všechna díla budou v rámci benefiční aukce prodána a výtěžek půjde na pomoc ohroženým dětem. Deset z nich pak vybere ilustrátorka Marie Koželuhová a veřejnost bude moct na facebooku fondu (@fod.cz) hlasovat pro nejlepší tři umělecké počiny.

„Ráda maluju a když nám nabídli touto formou podpořit dobrou věc, bylo pro mě naprostou samozřejmostí se zapojit,“ říká Adéla Dvořáková z 5.E.

Tato soutěž má nejen obeznámit nás studenty s projektem Klokánek, ale hlavně pomoci přispět dětem v jeho zařízení. „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát “ je tedy velmi trefným heslem celého projektu.

Kateřina Knížková 5.E