Studenti Bigy získali 74 jazykových diplomů

„Studenti měli zájem především o anglický a německý jazyk. Dvacet devět studentů si ze studií na naší škole odnáší anglický Cambridgský diplom, jen o jeden diplom méně jsme rozdali německých jazykových diplomů DSD KMK II. Především studenti španělské bilingvy získali 13 diplomů DELLE a čtyři studenti složili francouzský diplom DELF. Třicet tři studentů přitom dosáhlo na nejvyšší úrovně C1 a C2,“ vypočítává úspěchy studentů zástupkyně pro zahraniční vztahy Michaela Kudláčková.

Nejde ale jen o radost z jazykového diplomu. „Mnohým studentům jazykové certifikáty přinesou bodovou bonifikaci při přijímacím řízení na vysoké školy, jiní mohou dokonce získat stipendium na vysoké škole v zahraničí, případně budou zvýhodněni v žádostech o evropské vzdělávací programy,“ dodala zástupkyně.

„V letošním školním roce se studenti vyššího gymnázia připravovali také na soutěž v Jugend debattiert international. Tato soutěž probíhá pod záštitou ministrů zahraničí či prezidentů zúčastněných zemí. Studenti debatují o společensky závažných tématech, argumentují, vyjadřují svůj názor a obhajují jej,“ doplňuje ještě vyučující německého jazyka Dana Jakešová.

Do užšího finále postoupili Anna Rosenkrancová a Radek Jech, studenti ze třídy 6.A, a to přestože oba studenti byli nejmladšími soutěžícími.


jazykove_diplomy