Setkání sborů tří zemí

Tradiční již 16. ročník Setkání sborů tří zemí se letos konal v rakouském Freistadtu a Bigysbor nemohl chybět.

Hned po příjezdu jsme měli první zkoušku. Učili jsme se celkem deset společných písniček a nabírali spoustu nových zkušeností ohledně zpěvu. Po vysilujících zkouškách jsme měli i volný čas na odpočinek, který jsme strávili procházkou po krásném městě Freistadtu.

Spaní v tělocvičně nám kupodivu dodalo dostatek sil na druhý den, plný společného nacvičování na závěrečný koncert. Na obědě jsme se s Bigysborem sešly v místní pizzerii. Následovaly další zkoušky… Blížila se šestá hodina, doba koncertu, a nervozita stoupala. Po úpravách vizáže a společném rozezpívání jsme šly na to.
První část koncertu byla společná se všemi sbory (téměř sto zpěváků) a obsahovala čtyři duchovní skladby. Pak jsme na řadu přišly my s Bigysborem a po vystoupení jsme odcházely spokojené. Po nás nastoupili chlapci z pěveckého sboru z Pasova, kteří byli dokonalí jak na poslech, tak na pohled. Ti se pak vyměnili se svými spolužačkami. Po nich předvedl své umění freistadtský sbor. Na závěr našeho velkolepého koncertu přišla na řadu zábavnější část našeho společného programu. Zpívali jsme německo-kubánský quodlibet (několik různých písní dohromady), naši moravskou písničku, další rakouskou a na závěr Let it go a Angels. Písničkou Angels večer vyvrcholil a všichni, zvláště pak chlapci z Pasova, si to užívali.

Koncert se nám náramně povedl, a tak jsme zazpívali i přídavek I´myours. Dočkali jsme se ohromujícího potlesku, který patřil i všem našim úžasným dirigentům.

Toto setkání byl naprosto skvělý zážitek a výborná zkušenost. Jménem celého Bigysboru bychom chtěly poděkovat všem, kteří nám umožnili se zúčastnit, a také všem, s nimiž jsme letošní ročník Setkání sborů tří zemí prožily. Těšíme se na příští rok, tentokrát v Českých Budějovicích!
(Zvláštní poděkování patří paním profesorkám Vejskrabové a Moravcové za úžasný oběd!)

Nikola Drnková, Adéla Robenhauptová


sbor1 sbor2 sbor3 sbor4 sbor6