První školní den zahájili druháci v Tatrách

Jako každý rok se studenti druhých ročníků vydal zdolávat tatranské vrcholy. Doprovázel nás mužský tým ve složení P. Vondrák, V. Šlouf, J. Kovárna a P. Puffer. Jel s námi i P. Kasal, bývalý absolvent Bigy studující teologii v Římě, který nás duchovně vedl. 

Po nástupu do autobusu jsme se dozvěděli základní informace a místa, která následující týden navštívíme. To už nás vyčerpalo natolik, že většina spala až do odpoledne. Náš první společný večer proběhl ve Špišské Nové Vsi v Církevním gymnáziu Štefana Mišíka. Pár z nás si uvařilo večeři na dvorku a ostatní šli do města najít restauraci. Na dobrou noc nám byla přečtena část Večerníčku z knihy Oskar a růžová paní. 

Po rychlé snídani a zabalení věcí jsme vyrazili do národního parku Slovenský ráj, kde jsme za pět hodin našlapali a nalezli dvacet kilometrů. Cesty byly plné kamenů, ale i vysokých kluzkých žebříků. Po nástupu do autobusu jsme jeli do zotavovny v Tatranské Lomnici. Po večeři jsme opět mohli slyšet část Večerníčku. 

V pondělí jsme se pohybovali ve Vysokých Tatrách. Proběhlo rozdělení do skupin a odchod buď k vodopádům Studeného Potoka, nebo na Východní Vysokou, kterou se nám bohužel kvůli špatnému počasí nepodařilo zdolat. 

V úterý jsme se rozdělili u autobusu a vyšli směrem k Popradskému plesu. „Slabší“ skupina se po občerstvení vydala na Žabí plesa a ta „silnější“ bez přestávky až na Koprovský štíť. Po sestupu zpět jsme se všichni sešli u symbolického cintorínu (památné místo těm, co zanechali svoje životy ve Vysokých Tatrách). Noc jsme strávili už na ubytovně v Liptovském Mikuláši. 

Na středu jsme se těšili nejvíce kvůli plánované návštěvě Tatralandie v podvečerních hodinách. Nejprve jsme ale museli dojít buď do Kvačianské doliny na vodní mlýny, kde nás čekala krátká prohlídka, nebo na Sivý vrch. Pak už nás čekala slíbená odměna. V Tatralandii jsme si mimo jiné zahráli i volejbalový zápas. Vyhrál samozřejmě ten silnější tým s kapitánem Kovárnou. 

Ve čtvrtek jsme navštívili Malou Fatru, kde jsme všichni společně (až na pár výjimek, co statečně hlídaly batohy) vylezli na Malý Rozsutec. Ti, co měli stále plno energie, vylezli na Velký Rozsutec, zatímco ostatní ideálním tempem pokračovali do restaurace na halušky.

Poslední den byl nejklidnější. Ráno jsme odjeli směrem k hranicím se zastávkou na nákup ovčích sýrů a dalších pochutin. Naším posledním cílem byla rozhledna na vrchu Velký Lopeník, který se nachází v pohoří Bílé Karpaty. Následovalo dočtení Oskara a růžové paní a poté už odjezd směr ČB. 

Děkujeme za krásné zážitky všem učitelům, kteří se podíleli na našem kurzu. 

Eva Štětinová 4.N