Přehled úspěchů našich studentů v soutěžích v roce 2016/2017

souteze_header

Biologie

V krajském kole kategorie A, určené studentům 3. a 4. ročníků SŠ dosáhla v konkurenci 31 účastníků na 5. místo maturantka Marta Štindlová (8.A), která uspěla i v SOČ, kde získala 3. místo s prací Viry třešní a višní v ČB a okolí.
V krajském kole kategorie B pro 1. a 2. ročníky SŠ obsadila mezi 38 účastníky Průšová Denisa (6.A) 6. místo a Štráchalová Sára (6.B) 7. místo.
Z 37 účastníků okresního kola kategorie C (tj. 8-9. třída ZŠ) skončila Janovská Nikola (3.A) na 10. místě, Klimeš Adam V. (3.A) na 11. místě a Vejsová Josefína (4.B) na 13. místě.
V okresním kole kategorie D (tj. 6-7. třída) získala mezi 41 účastníky Rusová Hana (2.A) 3. místo, Průšová Tereza (1.A) 5. místo a Grubhoferová Anna (2.A) 7. místo.


Fyzika

Aleš Hanžlík (2.N), Vojtěch Hypša, Radek Chládek a Vít Křivan (4.B) uspěli v okresním kole fyzikální olympiády a postoupili do krajského kola. Aleš Hanžlík přitom obsadil v okresním kole skvělé 2. místo!

V krajských kolech pak uspěli následující studenti, kteří se stali úspěšnými řešiteli:
Pavlína Kružíková, kategorie D,Aleš Hanžlík, kategorie E, Vojtěch Hypša, kategorie E.

Informatika

Rostislav Haláček z 3.N obsadil 4. místo v Krajské soutěži v programování (programování webových aplikací).

Rostislav Haláček z 2.N obsadil 3. místo v Krajské soutěži v programování. Matěj Nedvěd ze 4.G obsadil první místo v krajském kole informatické soutěže Bobřík informatiky.


Matematika

Blahopřejeme především Vojtěchu Hypšovi ze 4.B, který obsadil 1. místo v okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z9, čímž si zajistil postup do krajského kola MO.

Biskupské gymnázium dále úspěšně reprezentovali Tereza Slípková ze 4.B, PetrVobejda ze 4.A, Kateřina Stuchlá ze 4.A, Fanda Tran ze 4.A a Vítek Křivan ze 4.B –všichni studenti se stali úspěšnými řešiteli okresního kola MO.


Máme radost, že řada našich studentů se stala úspěšnými řešiteli vyšších kol Matematické olympiády. Úspěšnou řešitelkou krajského kola v kategorii Z9 je Kateřina Stuchlá ze 4.A, v soutěži obsadila 12. místo. V okresním kole k úspěšným řešitelům MO patří: v kategorii Z6 Jan Větrovec z 1.A, který ztratil v soutěži pouze jeden bod, Kristián Vaňo z 1.A, Matěj Křikava z 1.A, Barbora Brcková z 1.A; v kategorii Z8 Větrovský David z 1.G, který ztratil v soutěži pouze tři body a Tereza Bouberlová z 1.G.

18. března 2016 probíhal na Biskupském gymnáziu Matematický klokan. Soutěže se celkem zúčastnilo 75 studentů. V kategorii Benjamín zvítězila Anna Míčková ze 2.A, v kategorii Kadet Vojtěch Hypša ze 4.B, v kategorii Junior Pavel Němeček ze 4.N. 31. března 2016 se uskutečnilo školní kolo Pythagoriády. Úlohy řešilo celkem 34 studentů. K úspěšnému řešení blahopřejeme Matěji Janouchovi z 1.A, Kristýně Šoltové z 1.A, Danieli Jarošovi z 1.A, Kristiánu Vaňovi z 1.A, Barboře Brckové z 1.A, Matěji Křikavovi z 1.A, Anně Míčkové ze 2.A, Matyáši Olšákovi z 1.N, Kateřině Rosenthalerové z 3.A, Tobiáši Čouzovi z 3.A, Tereze Faktorové z 3.B, Františku Mrvíkovi z 1.N.


Chemie

Denisa Průšová z 5.A se stala úspěšnou řešitelkou v krajském kole Chemické olympiády.


Španělský jazyk

Čtveřice našich studentek se zúčastnila krajské olympiády ve španělštině ve třech kategoriích. Ve 2. kategorii (výuka španělštiny nad 3 roky) obsadila 2. místo Valentýna Drboutová a ve 3. kategorii (jazyková úroveň C1) si dokonce 1. místem řekla Magdaléna Machulová o postup do celostátního kola.


Francouzský jazyk

Šestice studentů našeho gymnázia se zúčastnila krajského kola konverzační soutěže ve francouzštině. V letošním roce jsme mohli nominovat kandidáty pouze do tří kategorií. V kvartě bohužel nemáme francouzštinářskou skupinu, a tak kategorie A2 zůstala bez naší účasti. V ostatních třech kategoriích ale studenti Bigy jednoznačně uspěli a obsadili nejvyšší příčky. Vítězky pojedou reprezentovat do celostátního kola, které se bude konat v Praze. Všem velmi děkujeme za jejich účast a blahopřejeme k mimořádným výsledkům.

kategorie A1 Trubková Markéta 3.B 1. místo
Vejsová Josefína 3.B 6. místo
B1 Nguyen Thi Tuyet Mai 3.N 1. místo
Bala Sara 3.N 2. místo
B2 Štindlová Marta 7.A 1. místo
Polák Matěj 6.A 2. místo

Díky Francouzské alianci České Budějovice měli naši studenti francouzštiny i v tomto roce možnost aktivně se zapojit do Mezinárodních dnů Frankofonie. Ve víru orientační hry po městě si tak mohli ověřit nejen své jazykové znalosti, ale dozvědět se také spoustu zajímavostí o frankofonních zemích a jejich kultuře. Akce se zúčastnili též studenti francouzštiny z hlubocké Townshedovy mezinárodní školy a píseckého bilingvního gymnázia. Skupiny tvořené našimi studenty z 5.B a 6.A se v soutěži umístily na druhém a třetím místě. MERCI A TOUS!


Německý jazyk

Studentky Magdaléna Nová a Kateřina Zvoňárová ze 2.A obsadily 1.a 2. místo v okresním kole olympiády z německého jazyka.

Studentky Lia Magdaléna Křížová (kategorie rodilých mluvčí) ze 3.A a Kateřina Stuchlá obsadily 1. místo v krajském kole olympiády z německého jazyka a postoupily do celostátního kola. Zde Lia obsadila 4. místo a Kateřina 8. místo.

Studentka Marcela Čerklová ze 6.A obsadila 4.místo a Anežka Schreibová z třídy 5.N 9. místo kategorie (rodilých mluvčí).


Anglický jazyk

Studentky Kristýna Petráňová z 2. B a Šárka Tauchmanová z 2. G obsadily 1. a 3. místo v okresním kole anglické olympiády.

Julie Kalná (1.N) dosáhla prvního místa v krajském kole konverzační soutěže z anglického jazyka (kat. II. C) a postupuje tím do celostátního kola.


Ruský jazyk

Tomáš Kubík ze 4.C obsadil 3. místo v krajském kole.


Latina

Adam Wohlschläger ze 4.G postoupil do celostátního kola.


Jazykové certifikáty a diplomy

Angličtina – 29 certifikátů (19 x B2, 9 x C1 a 1 x C2)
Němčina – 28 certifikátů (7 x B2, 21 x C1)
Španělština – 13 certifikátů (11 x B2 a 2 x C1)
Francouzština – 4 certifikáty (4 x B2)
Nižší gymnázium – němčina – diplom DSD – KMK I – 31 žáků

 


Všem studentům a studentkám k úspěchům gratulujeme!