Poslanecká sněmovna trochu jinak

Do té doby, než jsme dostali skrze p. učitele Volného nabídku k přihlášení se na seminář ke 100. výročí republiky, jsem nevěděla, že poslanecká sněmovna (Oddělení komunikace a vzdělávání Parlamentního institutu) zprostředkovává vzdělávací programy pro studenty. Já a moje spolužačka jsme neváhaly a přihlásily se. Měly jsme štěstí a vzaly nás, takže jsme mohly vyrazit na „výlet“ do Prahy na Malostranské náměstí.

Po prezenci účastníků nás uvítal PhDr. Petr Valenta, Ph.D., který vedl zajímavou přednášku a následně i diskuzi o Revolučním Národním shromáždění a československém převratu roku 1918. Velice podrobně nás následovně JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph.D. seznámil s utvářením ústavních dokumentů od roku 1918 do současnosti.

Přesyceni informacemi jsme dostali certifikát o absolvování přednášek. Jako bonus jsme navštívili probíhající jednání poslanecké sněmovny.

Den strávený na Malostranském náměstí přednáškami o historii naší země by dost možná pro mnohé byl nudnou záležitostí, my jsme ale odjížděly s dobrým pocitem, že jsme si rozšířily obzory tématy, na které ve školních osnovách už nezbylo místo.

Nikola Drnková