Pomoc azylovému domu

Děkujeme všem vyučujícím, studentům a jejich rodičům , kteří nám svými dary pomohli vytvořit 50 vánočních balíčků pro lidi bez domova. Do této pomoci azylovému domu sv. Pavla bychom se rádi zapojili i v příštím roce.

Děkujeme! Studenti 4.G


Vánoce, vánoce přicházejí…i do Domu sv. Pavla

Stejně jako v minulých letech dorazil i do Domu sv. Pavla Ježíšek. Ačkoli „pravé“ vánoce jsou v kalendáři psané na 24. prosince, lidé bez domova „ slavili“ již o týden dříve, a to 17. prosince 2015.

Od rána zaplavila Dům sv. Pavla vůně rybí polévky a smažených řízků, které pro lidi bez domova připravovali sami zaměstnanci a kolegyně z terénního programu. Na stolech nechybělo vánoční cukroví, tradiční vánočka a zákusky, po místnostech se linula vůně vánoc a zněly tóny koled.

Slavit se začalo ve 14 hodin, kdy do sváteční atmosféry vpluli první uživatelé. Pro každého z nich byl připraven i malý vánoční dárek, který jim s vřelým přáním předali studenti Biskupského gymnázia . Studenti nejen, že sami uspořádali na své škole sbírku, ale všechny dárky ve svém volnu i zabalili a pro lidi bez domova napekli a nazdobili voňavé perníčky.

K přání krásných a klidných vánočních dnů se osobně připojil i ředitel Městské charity v Českých Budějovicích Mgr. Josef Hes a spirituál Biskupského gymnázia P. Pavel Němec.