Paris Manifique

Mnozí z nás dostali příležitost poznat krásu hlavního města Francie, Paříže. Ta nás okouzlila hned po příjezdu. Naše první zastávka nás zavedla na vrcholek Eiffelovy věže. Do druhého patra jsme vystoupali po schodech, do třetího to šlo naštěstí pouze výtahem. Poté jsme se vydali pěšky přes Invalidovnu, kde je pochován Napoleon Bonaparte, až k stanici metra a dojeli do Louvru. Zde jsme měli dostatek času, takže jsme v klidu stihli najít ve spoustě chodeb a expozic slavnou Monu Lisu.

Druhý den jsme se brzy ráno vydali do Versailles, ale jelikož se někteří nejmenovaní studenti zdrželi, přijeli jsme na místo později, než se plánovalo, a neměli tak zdarma vstup do krásných zahrad, které jsme se tedy rozhodli oželet. I přes nezdařený začátek našeho druhého dne nám vše vynahradila prohlídka nádherných interiérů královského paláce. Nejkrásnější byl „Zrcadlový sál krále Slunce“. Také jsme se šli podívat na zdejší trh plný všech druhů ovoce a zeleniny, květin nebo mořských plodů. I zde jsme neodolali lákavým vůním a ochutnali zdejší speciality. Po poledni jsme odjeli do historické čtvrti Montmartre s dominantní bazilikou Sacré-Coeur. Někteří z nás si nechali udělat svůj portrét na slavném náměstí Malířů – Place du Tertre. Večeři jsme měli ve francouzském stylu (tříchodové menu) s vyhlídkou na Vítězný oblouk a celý den jsme zakončili návštěvou mrakodrapu Montparnasse. Výhled z 58. patra na osvícenou noční Paříž byl nezapomenutelný.

Ve středu byla naší první zastávkou budova Opery a nákupní galerie La Fayette s vyhlídkou na celou Paříž. Poté jsme přejeli do moderní čtvrti La Défense, kde jsme strávili nějaký čas obdivovaním moderní architektury. Odpoledne nás čekala Latinská čtvrť se Sorbonnou, katedrála Notre-Dame, bulvár Saint-Michel a Lucemburské zahrady. I tento den byla večeře ve francouzském stylu.

Čtvrtek byl naším posledním dnem ve Francii. Strávili jsme ho jak jinak než v Disneylandu, kde jsme si to všichni velice užili. Vyzkoušeli jsme různé atrakce, horské dráhy, 5D kino nebo třeba jízdu strašidelným výtahem. Vyfotili jsme poslední společné fotky a po dni plném zábavy nás čekala dlouhá cesta domů.

Na závěr bychom všichni chtěli poděkovat ředitelství naší školy za to, že jsme měli možnost jet do Paříže, poznat nová místa, jinou kulturu a hlavně uplatnit jazyky, které se denně učíme, v praxi.

Každý zájezd nás obohatí o nové zkušenosti a hlavně krásné zážitky. Moc si toho vážíme.

Barbora Hrotková 5.A