Obnova kostela Svaté Rodiny získala Cenu města

Cenu statutárního města České Budějovice za významný a mimořádný počin roku 2014 si za obnovu kostela Svaté Rodiny z rukou náměstka pro kulturu Jaromíra Talíře převzali architekti Josef Pleskot a Norbert Schmidt, iniciátor oprav spirituál Pepa Prokeš a jeho bratr Vojtěch. Projekt obnovy kostela, která započala roku 2011 a zapojili se do ní studenti i veřejnost, oslovil zastupitele města.

„Kostel je esteticky a duchovně upravený tak, aby rozuměl duši dnešního mladého člověka v jeho hledání. Tento projekt má smysl budovat jen tehdy, naplní-li ho život mladých lidí,“ přál si tehdy Pepa Prokeš a jeho přání se podařilo naplnit beze zbytku. Kostel neslouží jen bohoslužbám pro studenty Bigy i veřejnost, stal se živým a otevřeným duchovním prostorem, který hostí řadu kulturních akcí i přednášek.

Obnova kostela ale zdaleka nekončí. „Kostel nyní ještě potřebuje opravit střechu, a můj nový nástupce Pavel Němec přišel proto s heslem Svatá Rodina hledá střechu nad hlavou,“ informoval spirituál. Právě na obnovu střechy proto putovalo i 50 tisíc korun z Ceny města.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA