Ubytovací zařízení

Domov mládeže slouží k ubytování studentů Biskupského gymnázia, ale i jiných středních a vysokých škol. Podmínkou je dodržování provozního řádu DM.

Ubytování:

Domov mládeže se nachází v přilehlém traktu Biskupského gymnázia. Je s ním propojen chodbou, ale má zároveň svůj vlastní vchod z ulice Karla IV.

Kapacita domova mládeže je 90 lůžek. Dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje jsou vkusně zařízeny psacími stoly, válendami s úložným prostorem a uzamykatelnými skříněmi a nočními stolky. Splňují běžný standard současné doby. Nezbytnou součástí domova jsou klubovny děvčat a chlapců. Dvě třetiny ubytovaných jsou dívky. Chlapci mají vyhrazenou část DM. Na každém patře se nachází sprchy a toalety. V přízemí je kuchyňka vybavená základním zařízením – kuchyňská linka, minitrouba s dvouplotýnkovým vařičem, lednička. Studenti mají také k dispozici další dvě lednice umístěné na chodbách. Mikrovlnná trouba je k dispozici ve vychovatelně. K zapůjčení je žehlička a žehlicí prkno. Připojení k internetu přes Wi-Fi je v ceně za ubytování. Ve vychovatelně je možnost tisku a kopírování.

Z prostor DM je přístup na kůr nádherně nově zrekonstruovaného kostela Svaté Rodiny. Studenti se tak mohou zúčastnit bohoslužeb, či dalších aktivit v něm pořádaných, nebo jen tak posedět.

V budově DM je pro ubytované studenty velmi snadno dostupná školní jídelna, která zajišťuje celodenní stravování.

Ve volném čase je pro studenty v odpoledních hodinách k dispozici tělocvična. Pro všechny slouží v klubovně děvčat klavír, v klubovně chlapců pingpongový stůl. K zapůjčení jsou společenské hry. Pro kreativní činnosti je využíván nový šicí stroj.

Během školního roku mají studenti možnost vybrat si ze široké nabídky výtvarné, estetické a pracovní činnosti (např. malování triček, pečení cukroví, výroba dekorací, háčkování a již zmíněné šití). Je zde praktikován individuální přístup ke každému studentovi. V našem domově je vytvořena příznivá atmosféra vzájemné důvěry, úcty a spolupráce. Aktivity, ze kterých si mohou ubytovaní vybírat, směřují nejen ke smysluplnému vyplnění volného času, ale také k rozvoji talentů v nejrůznějších oblastech.

Ubytovací provoz:

• řídí se provozním řádem ubytovacího zařízení (viz Dokumenty)
  • Domov mládeže je v provozu od neděle 17:00 do pátku 15:00

Vedoucí domova mládeže:

Dokumenty:

icopdfProvozní řád ubytovacího zařízení

Přihlášky je možné si vyzvednout osobně ve vychovatelně DM, nebo v kanceláři školy od 1. 5. 2018. Konečné datum odevzdání vyplněných přihlášek je 29. 6. 2018. Vyrozumění o umístění studenta v DM ve školním roce 2018/2019 budou k dispozici k vyzvednutí v kanceláři školy od 2. 7. 2018. Kdo nemá možnost si rozhodnutí vyzvednout osobně, může tuto skutečnost zapsat do přihlášky. Sdělení mu bude doručeno poštou.

Ceník poplatků za ubytování:

platný od 1. září 2018

Podkrovní pokoj I. kategorie (max. 3-lůžkový) 1 200 Kč/osoba/měsíc
Pokoj I. kategorie (max. 3-lůžkový) 1 000 Kč/osoba/měsíc
Pokoj II. kategorie (4-6 lůžkový) 900 Kč/osoba/měsíc

Poplatky jsou splatné měsíčně do 15. dne aktuálního měsíce (např. do 15. ledna za leden).

Poplatky lze hradit:

• Studenti Biskupského gymnázia J. N. Neumanna a Církevní základní školy:
    • bankovním převodem, č. účtu: 115-7616110277/0100, Komerční banka. Variabilní a specifický symbol najdete ve Školním programu po přihlášení v záložce Pokladna – platba (informace jsou mj. k dispozici na webu školy).
  • Studenti ostatních škol:
    • bankovním převodem, č. účtu: 98444231/0100, Komerční banka. Do zprávy pro příjemce nutno uvést: „ubytování DM, jméno+příjmení studenta (např. ubytování DM, Jan Novák). Doporučujeme zavést trvalý příkaz, který je nutno přerušit v případě neodbydlených měsíců (prázdniny, studijní pobyt, apod.). V případě neuvedení zprávy pro příjemce nebude platba identifikována a může být vrácena zpět příkazci. Poplatky lze zaplatit i za více měsíců najednou – vhodné uvést do zprávy pro příjemce.
    • hotově do pokladny u vedoucí domova mládeže (výjimečně)

V poplatku je zahrnuta registrace max. dvou zařízení připojených k Wi-Fi síti (např. mobilní telefon a notebook).