Ubytovací zařízení

Domov mládeže slouží k ubytování studentů Biskupského gymnázia, ale i jiných středních a vysokých škol. Podmínkou je dodržování provozního řádu DM.

Ubytování:

Domov mládeže se nachází v přilehlém traktu Biskupského gymnázia. Je s ním propojen chodbou, ale má zároveň svůj vlastní vchod z ulice Karla IV.

Kapacita domova mládeže je 83 lůžek. Dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje jsou vkusně zařízeny psacími stoly, válendami s úložným prostorem a uzamykatelnými skříněmi a nočními stolky. Splňují běžný standard současné doby. Nezbytnou součástí domova jsou klubovny děvčat a chlapců. Dvě třetiny ubytovaných jsou dívky. Chlapci mají vyhrazenou část DM. Na každém patře se nachází sprchy a toalety. V 1. patře je kuchyňka vybavená základním zařízením – kuchyňská linka, el. sporák, mikrovlnka a lednička. Studenti mají také k dispozici další tři lednice umístěné na chodbách. K zapůjčení je žehlička a žehlicí prkno. Připojení k internetu přes Wi-Fi je v ceně za ubytování. Ve vychovatelně je možnost tisku a kopírování.

Z prostor DM je přístup na kůr nádherně nově zrekonstruovaného kostela Svaté Rodiny. Studenti se tak mohou zúčastnit bohoslužeb, či dalších aktivit v něm pořádaných, nebo jen tak posedět.

V budově DM je pro ubytované studenty velmi snadno dostupná školní jídelna, která zajišťuje celodenní stravování.

Ve volném čase je pro studenty v odpoledních hodinách k dispozici tělocvična. Pro všechny slouží v klubovně děvčat klavír, v klubovně chlapců pingpongový stůl. K zapůjčení jsou společenské hry. Pro kreativní činnosti je využíván nový šicí stroj.

Během školního roku mají studenti možnost vybrat si ze široké nabídky výtvarné, estetické a pracovní činnosti (např. malování triček, pečení cukroví, výroba dekorací, háčkování a již zmíněné šití). Je zde praktikován individuální přístup ke každému studentovi. V našem domově je vytvořena příznivá atmosféra vzájemné důvěry, úcty a spolupráce. Aktivity, ze kterých si mohou ubytovaní vybírat, směřují nejen ke smysluplnému vyplnění volného času, ale také k rozvoji talentů v nejrůznějších oblastech.

Ubytovací provoz:

• řídí se provozním řádem ubytovacího zařízení (viz Dokumenty)
  • domov mládeže je v provozu od neděle 17:45 do pátku 15:00

Vedoucí domova mládeže:

• Štěpánka Černochová
  • e-mail: cernochova(at)bigy-cb.cz
  • telefon: 380 420 217

Dokumenty:

icopdfProvozní řád ubytovacího zařízení (od 1. 9. 2019)

Přihlášky je možné si vyzvednout osobně ve vychovatelně DM, nebo v kanceláři školy od 1. 5. Konečné datum odevzdání vyplněných přihlášek je 15. 6. Vyrozumění o umístění studenta v DM pro nový školní rok budou k dispozici k vyzvednutí v kanceláři školy poslední červnový týden. Kdo nemá možnost si rozhodnutí vyzvednout osobně, může tuto skutečnost zapsat do přihlášky. Sdělení mu bude doručeno poštou.

Ceník poplatků za ubytování:

platný od 1. září 2018

Podkrovní pokoj I. kategorie (max. 3-lůžkový) 1 200 Kč/osoba/měsíc
Pokoj I. kategorie 1 000 Kč/osoba/měsíc

Poplatky jsou splatné měsíčně do 15. dne aktuálního měsíce (např. do 15. ledna za leden).

Informace k placení poplatků viz Provozní řád.