Sportovní zázemí

Po zvážení všech podmínek spojených s počátkem existence naší školy (žádná vlastní tělocvična, žádné vlastní hřiště) jsme se soustředili na sportovní aktivity, které nebyly náročné na prostory. Jednalo se o pěší turistiku, cykloturistiku, po zakoupení lodí i vodní turistiku a později i vysokohorskou turistiku.

Upravili jsme si také malý prostor pro posilovnu, nakoupili nejnutnější vybavení a začalo se sportovat.

Vstoupili jsme do Asociace školních sportovních klubů a zapojili se do některých soutěží. Studenti z Klubu mladých turistů postupně zdolávali šumavské vrcholy, Český ráj, Slovenský ráj, Malou Fatru, Nízké Tatry, Roháče, Belanské Tatry a Vysoké Tatry. V zahraničí pak ještě Traunstein, Dachstein, Totes Gebirge, Dolomity a v roce 1997 dokonce vystoupilo sedm studentů společně s profesorem J.Cíchou na Mont Blanc.

V cykloturistice nejvíce vzpomínáme na zájezdy do Německa, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Zejména v poslední jmenované zemi jsme se setkali s vynikajícími podmínkami pro cyklistiku a s mimořádnou ohleduplností řidičů motorových vozidel k cyklistům.

I při hodinách tělesné výchovy plně využíváme kol a kanoí (řeku Malši máme sto metrů od školy). Výuku ještě doplňujeme plaváním a bruslením. Poté co byla budova školy (včetně tělocvičny) našemu gymnáziu navrácena, rozšířili jsme aktivity studentů o míčové hry – hlavně košíkovou a odbíjenou – a mohli se tak zapojovat do soutěží s jinými školami.

K největším úspěchům patří výsledky na volejbalových turnajích dívek v německém Eggenfeldenu (l.místo), Thubingenu (1.místo) a italském Sondriu (5. místo). Třikrát se naše děvčata probojovala na Olympjské hry mládeže v Madridu (2.místo), Lisabonu (3. místo) a na Maltě (1. místo). Dívčí tým školy rovněž čtyřikrát zvítězil v přeboru ČR středních církevních škol. Chlapci v basketbale vyhráli kvalifikaci na OH v Lisabonu (8. místo) a v loňském roce se stali přeborníky ČR církevních středních škol. V těchto dvou sportech se pravidelně zúčastňujeme všech okresních i krajských soutěží mezi školami.

Opomenuta by neměla zůstat péče řady našich studentů o úklid cyklistické stezky vedoucí z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou.

primatorky1 primatorky2 primatorky3

sport3 sport1 sport2