O prázdninách do CERNu

Nevíte, jak naložit se školními prázdninami? Nabízíme vám velmi atraktivní námět. Nelíbil by se vám třeba výlet do CERNu či nahrávacího studia Queenů?

Podzimní prázdniny se na Bigy vydařily, studenty čekal pětidenní poznávací zájezd do Švýcarska. Zajímavý program nalákal dostatek zájemců, a tak jsme mohli 25. října ve večerních hodinách vyrazit na cestu. Naší zaslouženou první zastávkou, po noci strávené v autobusu, byla Kostnice, kde jsme si prošli historické centrum, včetně domu Jana Husa a místní katedrály. Potom následovala návštěva Technoramy, vědeckého centra s interaktivními exponáty a přejezd na jih Švýcarska k ubytování. To bylo zajištěno v rekreační chalupě, v horách nad Ženevským jezerem, s výhledem na okolní krajinu.

Během následujících dnů jsme navštívili mnoho švýcarských turistických atrakcí jako například CERN s expozicemi Microcosmos a Globe, Muzeum Olympijských her v Lausanne, hrad Chillon, nahrávací studio kapely Queen, vodopády Vinorama a Ženevu. Zavítali jsme také do Francie, přesněji do lázeňského městečka Evian, kde se nachází zřídlo světoznámé minerálky. Poslední den se nesl v duchu ochutnávek. Podívali jsme se totiž do výroben delikátních sýrů Gruyére a lahůdkové čokolády Cailler, které jsou pro Švýcarsko typické. Součástí obou exkurzí byla i ochutnávka zdarma. Den jsme potom zakončili prohlídkou hlavního města Bern a k večeru jsme se spoustou nových zážitků zamířili zpět do Česka.

Nikol Korytarová