Naši studenti na festivalu španělského divadla

To, že jazykové schopnosti můžou jít ruku v ruce i s těmi hereckými, odjeli naši studenti ukázat na festival španělského divadla. Již 10. ročník oblíbené akce hostilo plzeňské gymnázium Luďka Pika spolu za podpory španělského velvyslanectví a Instituto Cervantes.

Během dvoudenního festivalu se divákům představilo 6 divadelních uskupení ze 6 středních škol, které svým studentům nabízí bilingvní česko-španělský studijní cyklus. „Jsem moc ráda, že se tato akce pořádá již desátým rokem. Kvalita představení je rok od roku vyšší a jsem moc ráda, že tu můžu dnes být“, uvedla při svém proslovu atašé pro školství Velvyslanectví Španělska Pilar Barrero García.

Naši studenti, kteří hru odehráli v pondělí, sklidili velký potlesk a úspěch. Podle svých slov si festival velmi užili a ocenili výbornou organizaci. „Rodiny, ve kterých jsme bydleli, byly velmi milé a organizace celého festivalu byla výborná. Vše probíhalo bez problémů. Mnohokrát děkujeme gymnáziu Luďka Pika, které se organizace skvěle zhostilo“, zhodnotili festival všichni přítomní.

Dík ale nepatří jen našim studentům a pořádajícímu gymnáziu ale i španělským profesorům, kteří se studenty hru nacvičili a předali jim cenné rady.


cof cof