Na Bigy se už plesá

Smutek, štěstí, zábava, konfety ale i přátelé a společné zážitky se spolužáky – každý vnímá maturitní ples jinak. Na čem se však všichni shodneme je, že pro každého maturanta se zdá být jedním z nejdůležitějších okamžiků roku, ba i života.

Připravit vše na jedničku a nic nepokazit, to jsou hlavní cíle. A přesně to se letošní 6. G podařilo. 18. ledna odstartovala plesovou sezónu naší školy plesem s tématem Route 6.G.

Příprava samotného plesu je běh na dlouhou trať. Vše začíná u financí. Maturitní ples totiž není levná záležitost. Celková částka se může, jako v tomto případě, pohybovat až okolo 240 000 Kč. Nejdřív každý z žáků vložil na třídní konto 6000 Kč a poté se všichni snažili sehnat nějaké sponzory mezi svými známými. Aby byla pestrá tombola, ale i peníze na zaplacení skupiny MP3 Band, která hrála k tanci, či moderátora Milana Džuby, jenž provázel celým programem.

To, co si ale všichni nakonec pamatují, je samotný ples, nástup, program či maturitní video. To si žádá hodiny a hodiny příprav a vyčerpávajících třídních debat. „Lepší je začít dřív, vše dělat průběžně, než si vše nechat na poslední chvíli. Určitě je dobré si vše zapisovat a plánovat dopředu,“ říká Veronika Hebíková, jedna z hlavních organizátorek plesu 6.G a dodává: „Rozhodně je také dobré si zjišťovat všechny informace a nebát se zeptat. Většinou jde vše nějak domluvit.“

Jako další si štafetu převezme 6.N a to už 31. ledna v KD Metropol od 19 hodin. Dále se můžete těšit na 8. A a to 15. února rovněž v KD Metropol. A nakonec přijde pomyslná třešnička na dortu, 4. C uzavře letošní plesovou sezonu na Bigy 28. února.

Pokud i Vy plánujete návštěvu nějakého z plesů, zakupte si lístek co nejrychleji! Jdou na dračku.

Eliška Hajíčková

 

plesova_sezona