Mladí žurnalisté navštívili pražský mediální dům Economia

Mladí žurnalisté navštívili mediální dům Economia, kde v obrovském „openspace“ v bývalé výrobní hale sídlí redakce týdeníků Respekt, Ekonom, deníku Hospodářské noviny, zpravodajských webů IHNED a Aktuálně a mnohých dalších elektronických i tištěných titulů a suplementů, ale i televizního studia oblíbeného internetového pořadu DVTV. Přivítala nás bývalá studentka Biskupského gymnázia a dnes redaktorka HN Jana Niermeierová, která nás provedla celým rozlehlým areálem.

Exkurzi jsme započali v zasedací místnosti, kde nám Jana představila samotné vydavatelství a jeho nejdůležitější produkty, seznámila nás s pracovní náplní všech těch, jejichž rukama musí článek projít, než se dostane do časopisu či novin a nakonec k nám.
Naše návštěva vyvrcholila debatou se šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym, který nám nastínil, jak se dostal k práci žurnalisty. Poté zodpovídal naše dotazy, které se týkaly práce v Respektu, role tištěných médií v dnešním světě, který už patří spíše médiím elektronickým, či narůstajícímu vlivu řízené propagandy v naší zemi.
„Úplně to změnilo můj názor na Respekt,“ přiznává Jana Procházková, studentka 7.A a redaktorka Vedneměsíčníku.

Jako další na programu byla návštěva výstavy Czech Photo Center. Zde jsme mohli zhlédnout vítězné či jinak zajímavé fotografie a videa 22. ročníku soutěže Czech Press Photo.

Johanka Šturmová

 

economia3 economia2 economia1