Lyžařský kurz Vars

Naše cesta do kilometry vzdáleného Varsu začala v sobotu před budovou Jihočeského muzea a pokračovala přes hranice a stovky benzínových pump až do Francie. Už v autobuse nás uchvátila krása hor a velké množství sněhu, které nás naštěstí provázelo po celou dobu zájezdu, stejně jako krásné počasí. Slunce nám vždy pronikalo až pod tlustou vrstvu lyžařského oblečení, a tak nám nikdy nebyla zima.

Když se zmíníme o našem ubytování, musíme říct, že pokoje byly skvěle a krásně vybavené a místní topení jako by bylo přímo dělané pro vysoušení mokrého oblečení. Stravu si bylo možné objednat, ovšem mnoho žáků se rozhodlo uplatnit své kuchařské schopnosti. Jako komentář můžeme jen dodat, že ve výsledku nikdo nebyl o hladu a žádná z kuchyní nevyletěla do povětří.

Celý týden nás tedy na sjezdovkách všech barev a typů, které jen najdete, provázelo krásné počasí, dobrá nálada a také naše skvělé paní učitelky, které se o nás staraly jako o vlastní děti a měly s námi trpělivost pomalu větší, než byly hory, na kterých jsme jezdili. Tímto bychom jim chtěly za všechny účastníky poděkovat. Asi všichni pochopí, že se nám toto místo opouštělo velmi těžko, zejména proto, že jsme zde zanechali hromady krásných vzpomínek.

Nakonec nám nezbývá nic, než poděkovat všem, kteří nám umožnili tento úžasný týden prožít – a to zejména panu řediteli, bez něhož by se tento zájezd vůbec nekonal.