Koupí tašky přispějete na tašky

Jak získat prostředky na opravu střechy Studentského kostela sv. Rodiny? Třeba originálním projektem „Není taška jako taška“, který startuje už tuto neděli 15. října.

„Protože podstatnou část oprav Studentského kostela tvoří výměna břidlicových tašek, rozhodli jsme se, že nabídneme veřejnosti se na opravě podílet symbolickým nákupem tašky plátěné s potiskem, který bude tuto rekonstrukci připomínat. Už v minulosti jsme na rekonstrukci sháněli prostředky obdobným způsobem a veřejnost na to docela slyšela. Věřím, že budeme úspěšní i tentokrát,“ říká spirituál a duchovní správce kostela Pavel Němec.

Opravu kostel nutně potřebuje. Části střechy nad presbytářem jsou značně poškozené a na několika místech zatéká do zdiva a střešní konstrukce. Bude se proto provádět výměna střešní břidlicové krytiny a části poškozeného krovu, aby se zabránilo poškození zrenovovaného interiéru Studentského kostela. Zároveň i štít kostela a fasáda projde drobnými opravami, dostane nový nátěr i oplechování včetně hromosvodů.

„Projekt přijde celkem na jeden milión korun. Částkou 140 tisíc už přispělo Statutární město České Budějovice a zbytek sháníme od dobrovolných dárců, což se nám daří. Rád bych proto všem poděkoval za podporu,“ dodává Pavel Němec.

Získat symbolickou tašku za 200 korun bude možné po nedělních mších v klášterním kostele na Piaristickém náměstí či přímo v kostele Sv. Rodiny po každém z programů, které se tu pořádají pro širokou veřejnost. Možná je i osobní domluva.

taska_na_rekonstrukci