Jubilejní celostátní přehlídka církevních škol skončila úspěchem našich umělců

Představte si, že kolem úterního poledne přijdete na nádraží a uprostřed spatříte podivnou jedenáctičlennou skupinku s krosnami a prazvláštními kufříky všech velikostí a tvarů. Co vás napadne jako první? ‚TERORISTI!‘ Ale nebuďme hned dramatičtí, to jen my – skupinka BiGy-umělců vyrážíme na Celostátní přehlídku církevních škol v Odrách.

Po dlouhé a náročné cestě vlakem nás čekalo 5 příjemných dní pod křídly Střední pedagogické a střední zdravotnické školy sv. Anežky České v doprovodu hudby, tance, divadla, recitace, nejrůznějších workshopů a duchovního programu.

Pro tento jubilejní 25. ročník přehlídky jsme si připravili 8 vystoupení. Zahájila je Karolína Hajná hned ve středu ráno svou recitací, po ní pokračoval Jakub Vaclík se zpěvem a hrou na kytaru, poté přišlo na řadu hudební trio 3D ve složení Kubíčková, Křikavová a Kučera a program dne uzavřelo saxofonové kvarteto v sestavě Hajná, Řehořová, Fáber a Nedvěd. Čtvrtek odpálil kytarista Adam Doucha, na něj navázal svou vlastní hudební tvorbou Jan Kučera, který svým promyšleným textem pobavil celý sál. Než ale utichly poslední dozvuky smíchu, už pokračovala zpěvem Anna Kubalová a úplně na závěr vystoupila s recitací Zuzana Kubíčková.

Náš tah na branku jsme přetavili ve 2 čestná uznání poroty, jednu cenu diváků a 2 zlatá pásma. To však zdaleka není vše, Jan Kučera dostal nabídku zahrát si po boku Pavla Helana na večerním koncertu přímo přenášeném televizí Noe. Tato každoroční „oderská“ výprava tedy přinesla především úžasné zážitky, krom již zmiňovaného Pavla Helana např. i koncert Hradišťanu, a zajímavá setkání s lidmi z různých koutů republiky jak České, tak Slovenské. Domů si proto neodvážíme jen ocenění, ale i zkušenosti a rady poroty, jak rozvíjet svou uměleckou kariéru, z nichž si pár snad i vezmeme k srdci.

Jitka Řehořová