Jak žít v bezpečném světě? Co na to NATO

Studentský bezpečnostní barcamp, který uspořádala Asociace pro mezinárodní otázky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, přivedl do krásných prostor pražského Černinského paláce i několik našich studentů. Akce na téma NATO byla určená pro studenty středních a vysokých škol se zájmem o mezinárodní dění a Severoatlantickou alianci.

Celodenní program této akce byl rozdělen do dvou částí – během dopoledne si studenti nejen vyslechli proslovy hostů, mezi kterými byl například ministr zahraničí Tomáš Petříček, ale i sami mohli vystoupit se svými připravenými příspěvky. V odpolední části programu si studenti vybrali z velkého množství workshopů, kde diskutovali v menších skupinkách s pozvanými hosty, mimo jiné třeba s Janem Havránkem, který působí jako politický poradce v kabinetu generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Akce byla doprovázena i lahodným rautem, který napomohl k tomu, že si studenti den opravdu užili a domů odjížděli s mnoha novými informacemi a zkušenostmi.

Alena Čejková