Jak si užít středeční odpoledne? Co třeba Studentskou středou

Pokud máte čas a chuť se zapojit aspoň trochu do studentského života, poznat nové lidi ve vašem věku a dozvědět se zas něco víc, tak vám vřele doporučuji vyzkoušet Studentské středy. Jak již název napovídá, tato akce se koná každou středu, ovšem pokaždé se můžete těšit na jiný zajímavý program, který je možné si vyhledat na webových stránkách www.studentskestredy.cz.

Studentské středy tradičně začínají v šest hodin tradiční studentskou mší v Klášterním kostele Obětování Panny Marie. Většinou ji slouží spirituál Bigy Pavel Němec. Celou mši doprovází studentský sbor, který jí dodává správnou atmosféru, a nemusíte se tedy bát, že byste se nudili. Vůbec nevadí, jestli nejste pokřtění nebo věřící, můžete klidně jen tak přijít, sednout si do lavice, přemýšlet a meditovat. Po mši následuje program, na který jste samozřejmě zváni.

Jestli rádi sportujete a chcete se předvést nebo si jen tak zahrát frisbee, florbal či volejbal, tak je první středa v měsíci šitá na míru přímo pro vás. Po studentské mši se totiž jde do školní tělocvičny, kde je připraven sportovní program.

Pokud jste spíše klidnější typ, jistě vás zaujme čajovna, kde si můžete promluvit s kamarády a dalšími studenty nebo si zahrát nějakou hru u výborného čaje a koláčků.

No a jestli jste spíše intelektuální typ, nabízí vám Studentské středy přednášky na rozličná témata se spoustou zajímavých hostů.

Toto je ale jen pár aktivit, kterých se můžete na Studentských středách zúčastnit. Určitě se nebojte a přijďte si někdy ozvláštnit středeční večer a zlepšit náladu.

Barbora Jírovcová

 

sportovni cajovna