Florbalový turnaj, to jsou sportovní výkony, radost, ale i slzy

Skvělé sportovní výkony, spousta radosti, ale i slzy. To vše bylo k vidění 19. – 21. prosince v prostorách naší tělocvičny. Konal se zde totiž již 12. ročník Florbalového turnaje Josefa Cepáka. O jeho organizaci se postarala stejně jako vloni třída 6.A a opět to skvěle zvládla.

V pondělí spolu soupeřili studenti nižšího gymnázia. Dívčí kategorii suverénně a dost nečekaně ovládla 1.A, za ní se umístila 1.N a třetí místo patří 2.N. Chlapecké finále bylo díky nájezdům o něco dramatičtější, první místo vybojovala 2.G, těsně za ní 4.A a třetí místo patří opět 2.N.

Druhý den už patřil vyššímu gymnáziu, ale také utkání mezi učiteli a maturanty. Vyrovnané skóre vyústilo v dramatické nájezdy, ve kterých se o výhru maturantů postarala Anička Tušlová ze 6.N. K vidění byla také spousta napínavých zápasů o postupy do posledního hracího dne.

Ve středu se odehrály poslední zápasy, při kterých se celá tělocvična otřásala v základech. V dívčí kategorii vyhrála 3.C, za ní se umístila 6.N a na třetím místě 8.A. U chlapců obhájila své loňské vítězství 6.A, druhé místo patří 6.B a třetí místo opět 8.A.

Myslím, že jsme si všichni tyto tři předvánoční dny užili a už se těšíme na příští ročník.

Text Adéla Heppnerová, Foto Tomáš Kouba