Florbalový turnaj přinesl na Bigy bojovnou sportovní atmosféru

Konec ledna patřil tradičnímu Florbalovému turnaji Josefa Cepáka. Tentokráte se jednalo o jedenáctý ročník. Organizace se ujala třída 5.A a nutno říci, že se toho zhostila na jedničku.

První den se utkaly týmy nižšího gymnázia. Chlapeckou kategorii suverénně ovládla třída 3.A, která v ve finále porazila soupeře z 1.G. Na třetím místě pak skončila překvapivě, ale zaslouženě třída 1.A. Dívčí část byla napínavá až do svého konce. Štěstí nakonec přálo více třídě 1.N, která tak skončila první, druhá skončila třída 3.N.

Druhý hrací den se uskutečnily zápasy vyššího gymnázia o postup do třetího a posledního hracího dne. Mohli jsme vidět velmi napínavé zápasy a u mnohých z nás to odskákaly hlasivky. U dívek to bylo nervydrásající drama až do poslední minuty a musely tak rozhodnout až samostatné nájezdy, při kterých zvítězila třída 5.N, druhá skončila 5.B a diplom za třetí místo si nakonec odnesla 2.C. Klučičí finále bylo o něco jasnější, když si kluci z 5.A za veliké podpory publika poradili s maturanty a suverénně vyhráli. Druzí tedy skončili kluci z 6.N a třetí byla spojená 6.E s 5.N.

Závěrečný zápas patřil výběru maturantů a učitelů, který také dospěl až k nájezdům, při kterých zvítězil tým učitelů díky skvělému brankáři Michalu Grusovi.

Tímto všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Tomáš Kouba, 4.G

 

Kompletní fotogalerie »