Druháci zahájili školu turistickým kurzem na Slovensku

Jako každý rok se studenti ze tříd 4.N, 6.A, 2.C a 4.G vydali poznávat přírodní krásy Slovenska. Na zájezd se s námi vypravili učitelé: T. Ašková, J. Heller, M. Vlčková, L. Jochmannová, J. Kovárna a později se přidal spirituál církevní základní školy Vojta Blažek.

Už na samém začátku kurzu zavládla v autobuse přátelská atmosféra, která trvala po celý týden.
První dva dny jsme strávili ve Slovenském ráji. Trasy zde byly nezapomenutelné nejen díky adrenalinu, který všichni zažili, když ve výškách lezli po kluzkých žebřících a úzkých lávkách, ale i díky úchvatné přírodě kolem.
Po Slovenském ráji nás čekal jednodenní výlet do Vysokých Tater, kde jsme společně došli od Štrbského plesa k Popradskému. Poté jsme se rozdělili na slabší skupinu a silnější skupinu, která měla zdolat Koprovský štít. Špatné počasí nás ale zastavilo a všichni jsme se sešli u Hincova plesa, odkud jsme se společně vrátili k autobusu.

Ve středu jsme absolvovali náročný výstup na Sivý vrch v Roháčích. Bohužel nám špatné počasí opět neumožnilo rozhlížet se po okolní krajině, a tak se všichni alespoň těšili na večerní návštěvu Tatralandie, kde jsme svalům dopřáli zasloužený odpočinek.

Čtvrtek patřil hřebenovce v Malé Fatře. Nejdříve jsme kousek vyjeli lanovkou, kterou všichni ocenili a potom už jsme se jen kochali výhledy na okolní hory a údolí.

Na závěr kurzu jsme navštívili rozhlednu v Javorníkách a spatřili pramen Bečvy. Po dvouhodinové procházce už jsme jen nasedli do autobusu a vyprávěli si zážitky z celého týdne, který jsme si všichni moc užili.

Lucie Šestáková, 4.N