Do Německa za historií a vánočními trhy

Předvánoční atmosféru jsme měli možnost nasát díky adventně-dějepisné exkurzi do německých měst Pasov, Norimberk a Řezno, která jsou známá svou bohatou historií.

Jako první jsme blíže poznali nedaleký Pasov – město tří řek, kde se slévají řeky Inn, Dunaj a Ilz  a kde se během adventního času konají malebné vánoční trhy přímo před dominantou města – dómem sv. Štěpána, který nám díky krásné výzdobě a vůni kadidla připomněl, že Vánoce už jsou opravdu za dveřmi.

Dále jsme pokračovali do Norimberku, druhého největšího města Bavorska, kde jsme přenocovali přímo na norimberském císařském hradě. Měli jsme tak možnost vychutnat si nádherný výhled na celé město a připomenout si např. dobu, kdy zde často nocoval sám Karel IV., když byl říšským císařem. Druhý den jsme si prošli historické centrum, památky a jedny z největších adventních trhů v Evropě, na kterých jsme si mohli užít chuť a vůni tradičního norimberského perníku, biskupského chlebíčku, zahřát se horkým punčem a třeba i nakoupit vánoční dárky v jednom z více než 200 stánků.

Na zpáteční cestě jsme ještě krátce poznali Řezno, které je nádherným historickým městem na Dunaji a které nabízí fantastický pohled na více než 2000 let starou historii. A po nahlédnutí do monumentální katedrály sv. Petra a vychutnání si posledních typických dobrot na adventním trhu jsme se vydali na zpáteční cestu do Budějovic.

Domů jsme se vrátili obohaceni o spoustu nových zážitků a cenných vědomostí, které jistě nejen během našeho studia zúročíme!

Alena Čejková