Dny španělské kultury na Bigy

Ani týden, ani měsíc španělské kultury – v letošním roce nás čekají Dny španělské kultury, které potrvají od 18. března až do 25. dubna. Jako již tradičně pro všechny studenty a přátele španělsky mluvícího světa připravují různé akce lektoři ze španělské sekce Biskupského gymnázia, vše pod záštitou ambasády Španělského království a firmy Viscofan, která má v Českých Budějovicích velkou tradici.

Už tento měsíc se ale na Biskupském gymnáziu rozjede série přednášek. Pozvaní hosté seznámí zájemce s důvody, proč přišli do České republiky, a přiblíží nám své leckdy velmi zajímavé profese. Rádi také odpoví na případné dotazy. S touto iniciativou přišli španělští lektoři a studenti Veronika Šmídová a Vít Zavázal.

Přednášky se budou konat každý měsíc, čas a místo najdete vždy na nástěnce sekce v druhém patře, proto ji pečlivě sledujte. Jako první vystoupí už ve středu v aule od 11 hodin. Julie Daňková, tisková mluvčí VŠE a novinářka. Tématem bude např. možnost studia na této vysoké škole, výjezdy do zahraničí či uplatnění absolventů.

Další informace o Dnech španělské kultury najdete na stránce salero.blog.cz.

                                                                                                David Andrés Castillo

dny_spanel_kultury