DELF zatím jen nanečisto, od listopadu už zkoušky jedou naostro

Studenti nervózně postávají za dveřmi multimediální učebny. Za nimi se koná mezinárodní zkouška z francouzského jazyka DELF. Zatím ale jen „nanečisto“.

„Je to novinka, kterou našim studentům nabízíme od tohoto roku. Mají možnost si až do pátku nanečisto vyzkoušet ústní část zkoušky, a tak se i rozhodnout v případě váhání, jakou úroveň si vybrat. Jejich výkony posuzují Florence Vychytil, ředitelka českobudějovické Alliance francaise, a Valérie Boudou, lektorka, která působí i na naší škole,“ uvedla Eva Kadlecová, předsedkyně předmětové komise francouzského jazyka.

A proč má tolik studentů chuť si DELF vyzkoušet? „Úspěšné složení zkoušky DELF umožní oficiálně prokázat úroveň ovládnutí francouzštiny. Platnost diplomů je časově neomezená a máte možnost je využít po celém světě. Hodí se při podávání žádosti o zaměstnání či při přihláškách na většinu francouzských či frankofonních univerzit. Proto její složení doporučujeme všem studentům, kteří se francouzštině na BIGY věnují,“ upozorňuje Eva Kadlecová.

Naše škola je jednou ze tří škol v celém Jihočeském kraji, které nabízí složení zkoušky DELF junior, určené studentům SŠ, za nižší cenu než pro veřejnost. DELF junior je možno skládat ve čtyřech úrovních: A1, A2, B1, B2. Zkouška má dvě části, písemnou a ústní. Vše probíhá ve spolupráci s Francouzskou aliancí v Českých Budějovicích. Garantem kvality těchto zkoušek je Ministerstvo školství Francouzské republiky.

Už v listopadu se začne naostro, a to v týdnu od 13. do 16. listopadu. Do tohoto pátku je třeba se řádně přihlásit a zaplatit příslušnou částku, úroveň A1, A2 přijde na 800 Kč, úroveň B1, B2 na 1400 Kč.

 

DELF