Cyklokurz 2018

První týden školy začal pro studenty 1.C, 3.N a 5.A velmi příjemně. Nezasedli jsme do školních lavic, ale vyrazili jsme na cyklokurz do Nové Pece, kde nám ze začátku počasí moc nepřálo. Po celou dobu výletu nás nedoprovázeli pouze učitelé, ale i náš pan spirituál Pavel Němec, díky němuž jsme si mohli každé ráno poslechnout krátký příběh.
Kvůli špatnému počasí jsme první den na kola nevyrazili, ale vydali jsme se alespoň pěšky do Nové Pece a den jsme zakončili vyprávěním zástupce ředitele Jana Pytla.

V úterý jsme poprvé nasedli na kola a jeli jsme se podívat po okolí. Po obědě a následné pauze jsme se rozdělili do týmů tak, abychom se vzájemně s ostatními třídami lépe poznali. Hráli jsme zábavnou hru, při které jsme se dobře rozpohybovali a zároveň i zamysleli. Večer za námi dorazil náš bývalý pan spirituál Josef Prokeš, který nám povyprávěl o svých zážitcích z Ekvádoru.

Středa byla jedním z nejhezčích dní, a tak jsme vyrazili na celodenní výlet podél Schwarzenberského kanálu. Ve Stožci na nás čekal zasloužený oběd a následně jsme se mohli rozhodnout, zda si trasu trochu prodloužíme nebo pojedeme rovnou do tábora. Program na středeční večer si pro nás připravil Filip Pytel, synovec pana zástupce Pytla, který jako nejmladší Čech přeplaval kanál La Manche.

Ve čtvrtek jsme naposledy nasedli na kola a jeli jsme z Nové Pece do Horní Plané. Přes Lipno jsme se přepravili přívozem a zanedlouho jsme byli opět v táboře. Celý výlet jsme zakončili táborákem, na který se dostavil i náš pan ředitel Martin Maršík.

V pátek nás čekala už jen cesta domů, při které jsme měli možnost zpracovat naše zážitky z výletu. Teď už nám nezbývá nic jiného, než se těšit na další společně strávený výlet.

Markéta Moravcová 3.N