Chemie tak trochu jinak

Už jen několik málo dní mají studenti Bigy možnost zapojit se do již čtvrtého ročníku chemické fotografické soutěže, která oficiálně běží již od 1. listopadu 2018.

„Soutěží jsme chtěli především zpestřit chemii a umožnit žákům pohled na daný předmět více v souvislostech,“ vysvětlila pořadatelka RNDr. Zdeňka Herdová.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že úkol soutěžících vyplývá už ze samotného názvu a zapojit se může úplně každý, kdo má možnost fotku pořídit, není to tak lehké, jak to vypadá. Studenti mají totiž na fotografii zachytit co možná nejoriginálnějším způsobem jakýkoliv zajímavý chemický proces, jev, nebo třeba pokus, který na vlastní kůži vyzkouší.

Své štěstí mohou zkusit úplně všichni bez ohledu na ročník, ve kterém studují a bez nutnosti nahlašovat svou účast předem. Platí tedy pravidlo – ten, kdo pošle fotku, soutěží.

Minulý rok se sešlo kolem padesáti fotografií napříč kategoriemi, letos toto číslo zatím zůstává nepřekročeno, studenti mají ale stále ještě příležitost se zapojit i během prázdnin.

Stejně tak jako v předešlých ročnících si soutěžící mohou vybrat kategorii, kterou chtějí. Mají na výběr z mnoha možností, např. samostatná fotografie, koláž, umělecky upravená kombinace kresby a fotografie, ale také počítačově upravená fotografie. Možnosti jsou tedy neomezené a je jen na kreativitě a originalitě soutěžících, jakým způsobem svou vlastní tvorbu pojmou.

Na vítěze soutěže čekají nejen drobné ceny, ale především vystavení jejich díla v prostorách školy, v rámci výstavy vítězných fotografií, vybíraných porotou. Nejlepší díla z minulého ročníku i se jmény jejich autorů si stále můžete prohlédnout ve třetím patře u kabinetu chemie.

Ať už se chcete pochlubit svým fotografickým talentem nebo vás chemie jednoduše zajímá, neváhejte se do soutěže zapojit! Všechny další pokyny, podmínky a případnou inspiraci najdete na webu školy nebo přímo na stránkách soutěže. Ale nezapomeňte, ta končí již 2. ledna 2019, tak ať to stihnete!

Barbora Mašková