Čerství maturanti si převzali vysvědčení i jazykové diplomy

V důstojných prostorách naší nejstarší českobudějovické stavby, v klášterním kostele Obětování Panny Marie se 120 našich maturantů slavnostně rozloučilo se středoškolskými léty a převzalo si maturitní vysvědčení.

„Skoro celý týden jsem věnoval sledování výkonů našich studentů u maturit. Mohu říci, že jsem byl na ně pyšný. Děkuji všem našim učitelům za jejich přípravu a současným absolventům za předvedené znalosti,“ je spokojený ředitel školy Martin Maršík.

I ze struktury maturitních předmětů je znát, že BIGY už není dávno jen synonymem pro kvalitní výuku cizích jazyků, o své místo se už několik let hlásí i přírodní vědy a matematika.

„Skoro třetina absolventů maturovala z matematiky, čtvrtina z biologie či chemie. Zájem o humanitní i přírodovědné předměty se vyrovnává. Snažíme se zachytit současné trendy a nadále posilovat zájem o přírodovědné, matematické a ekonomické obory, ať už změnami v dotacích předmětů nebo nabídkou seminářů,“ upozorňuje ředitel.

Spolu s maturitními vysvědčeními čerství absolventi obdrží i jazykové diplomy a jak se už stalo tradicí, někteří maturanti dosáhli i na dva certifikáty.

„Současní maturanti získali 133 jazykových diplomů úrovně B2 a vyšší. To je pro nás důkazem, že naše studenty řádně připravujeme nejen na současné požadavky studia na českých vysokých školách, ale že mohou bez obav vycestovat na zahraniční stáže nebo přímo studovat v zahraničí,“ dodala zástupkyně ředitele Michaela Kudláčková.

text a foto Martin Volný