Budějovický vývar vyvařil nejlepší občanský projekt

Po Detroitu, Praze i Brnu se i v Českých Budějovicích uskutečnil „vývar“. Za uspořádáním prvního ročníku Budějovického vývaru v Café Clubu Slavie stojí studentky Bigy Johana Prokopová a Zuzana Orlová.

Účelem celé akce je finančně pomoci s realizací projektů, které zpestří život v našem městě. V průběhu příprav se do vývaru zapojilo celkem 7 projektů, z nichž se vybraly 4 finálové: Projekt Náplavka usiloval o vybudování písečné pláže u náplavky v sousedství bývalého bunkru CO za viaduktem, projekt V háji kultura chtěl využít Háječek s altánkem k letnímu festivalu undergroundové muziky i jako otevřený prostor např. pro studentské divadelní spolky. Rekola, původně pražský projekt, navrhoval použít rekonstruovaná růžová kola k volnému zapůjčení a podpořit tak v našem městě cyklodopravu. Na závěr se představil Pragulic, jak je už z názvu patrné taktéž původně pražský projekt, který přišel s průvodcovskými službami zajišťovanými lidmi bez domova.

Všechny projekty byly návštěvníkům představeny formou prezentace. Poté, co se všechny projekty odprezentovaly a účastníci odpověděli na dotazy publika, se naplno rozběhlo hlasování a podávání polévek, které k projektu patří a jsou zahrnuty v ceně vstupného (99 Kč).

Celá akce vyvrcholila vyhlášením vítězného projektu. Největší ohlas publika na prvním Budějovickém vývaru získal projekt Pragulic, který se ale o výherní částku rozdělil s druhým neúspěšnějším: V háji kultura.
„Jsem moc spokojená, že se nám vše vydařilo,“ komentovala akci Johana Prokopová a na závěr prozradila, že už plánují druhý ročník vývaru.

Martin Závodský


 vyvar1 vyvar2 vyvar3