Bigysbor postoupil do republikového kola soutěže Gymnasia Cantant

V úterý 27. 3. měli členové Bigysboru příležitost zúčastnit se regionálního kola soutěže Gymnasia Cantant. Jelikož se toto kolo konalo v Praze, museli jsme z Budějovického nádraží vyrážet již před šestou hodinou ráno.

Po zahájení soutěže, které bylo v 10 hodin, jsme měli poslední příležitost si naše písničky připomenout a v 11 hodin jsme už v Českém muzeu hudby poslouchali skladby, které si nacvičily jiné gymnaziální sbory (např. z Prahy, Liberce, Turnova, Chomutova, Plzně atd.). Celková úroveň soutěžících byla poměrně vysoká. Z jedenácti přítomných sborů jsme vystupovali jako poslední, a tak na nás přišla řada až v půl jedné odpoledne. Zpívali jsme jednu povinnou písničku a poté ještě další čtyři, které jsme si vybrali sami. Pro tento účel paní učitelka Voříšková zvolila písně: Starý muž, Aven Roma, Down in the river a Kyrie.

Po úspěšném vystoupení jsme mohli samostatně obdivovat krásy Prahy, zatímco si paní učitelka Voříšková s paní učitelkou Kadlecovou byly vyslechnout konečné vyhodnocení všech sborů.

Bigysbor nakonec, spolu s dalšími třemi sbory, postoupil do republikového kola. To znamená, že máme možnost zapracovat na drobných nedostatcích, které nám porota vytkla, a jet za několik týdnů do Brna, znovu písničky zazpívat. Doufáme, že další kolo bude stejně úspěšné jako toto.

Nikola Janovská


foto1 foto2