Bigy přivítalo prváky

Na 120 prváků nastoupilo dnes na Biskupské gymnázium J. N. Neumanna do jubilejního 25. ročníku. Na studenty nižšího gymnázia čekalo v kostele svaté Rodiny slavnostní vítání prváků. Prváci vyššího ročníku již v neděli odjeli na týdenní seznamovací kurz do Nové Pece na Šumavě.

„Obstáli jste v těžkých přijímacích zkouškách a vstoupili jste do nové etapy vašeho života,“ přivítal prváky ředitel Zdeněk Dvořák a dodal: „Naše škola vám nabídne řadu příležitostí ke studiu na partnerských školách v zahraničí a dost možná budete jako řada vašich předchůdců pokračovat ve studiu také na zahraničních vysokých školách. Doufám, že i vy navážete jednou na úspěchy našich maturantů, kteří naší škole zajistili prvenství v Jihočeském kraji ve státních maturitách z českého a anglického jazyka a z matematiky.“

Prváky pozdravil i místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Bartošek. „Chodili jste po horách?“ zeptal se studentů. „Jistě víte, že když vyrážíte na hřebenovou túru, stojí vás to hodně sil. Odměnou jsou vám ale nádherné rozhledy. A tak je to i se vzděláním. Tato škola vám dá v budoucnu tolik potřebný rozhled, tak tu šanci nepromarněte,“ vybídl studenty Jan Bartošek.

Ceremoniálem studenty provedl nový spirituál Pavel Němec a prvákům nabídl, že stejně je bude provázet i v průběhu jejich života na gymnáziu. „Přál bych vám, abyste při tom pomyslném výstupu, který na vás na naší škole čeká, nacházeli řadu přátel, abyste se dokázali vzájemně podporovat a abyste dozrávali v dobrého člověka,“ popřál spirituál.

Pomocnou ruku nabídli prvákům za současné studenty i maturanti z 8.A Tereza Benedová a Ota Schacherl. O hudební doprovod se starala houslistka z 2.B Alžběta Marková.