Antropologická exkurze – Salzburg 2017

V pátek 1. prosince se v sedm hodin ráno vydaly dva autobusy s druháky Biskupského gymnázia směrem Salzburg. Zde bylo cílem nejprve Přírodovědné a technické muzeum Haus der Natur, a poté zasložená návštěva úchvatných trhů v centru Vánočně naladěného Salzburgu.

Haus der Natur nabízí širokou škálu možností jak prozkoumat různá odvětví vědy, jako je biologie nebo fyzika. Ve čtyřech patrech toho muzea si studenti mohli prohlédnout velkolepá akvária a terária s živočichy z celého světa, která berou všem návštěvníkům dech. Mezi dalšími expozicemi bylo možné poznat vesmír zblízka, vyzkoušet si, kolik vážíme na Měsíci nebo Slunci; prozkoumat svět ještěrů nebo vlastní (lidské) tělo a posouvat ho za hranice možností. Nejspíše nejpopulárnější a nejoblíbenější částí toho muzea se stala část s názvem SCIENCE CENTRE, kde se studenti seznámily funkcemi různých přístrojů, ale i vlastního těla. Mezi ty patřila část, kde se každý mohl projet na invalidním vozíku po připravené dráze s několika nástrahami (jako je například pouhý práh u dveří), se kterými se ale lidé na vozíku setkávají denně, a tak došlo i na slova respektu.

Ve tři hodiny odpoledne konečně přišel čas na Vánoční trhy v centru samotného Salzburgu. V nespočtu stánků bylo možné zakoupit například ozdoby na stromeček, tradiční Mozartkugeln, něco dobrého k snědku, ale hlavně se dalo snadno naladit do Vánoční atmosféry s kamarády, užít si zbytek dne a dlouhou cestu domů.

Pavla Kubešová, 6. A

 

Jpeg IMG-0391