Ahoj, tady Ekotým!

I letos se pro všechny zájemce a nadšence a nadšené zájemce otevírá Ekokroužek. Letos máme na programu exkurze, přednášky, výrobu pytlíků na nákup a další věci, ze kterých si studenti mohou sami vybírat.
Minulý rok jsme začali s výrobou košů na tříděný odpad, ale bez pomoci studentů z Ekokroužku a našich přátel bychom to pravděpodobně nestihli včas a proto všem, kdo se podíleli, opravdu moc děkujeme.
Koše budou připravené k používání, ale aby se skutečně odpad dostal na své místo, je třeba si dát pozor, aby v koši nebylo nic, co do něj nepatří. Vážně, vytřídit odpad netrvá dlouho…  Nově jsou koše i v jídelně, kde je teď možné třídit plast, papír a komunál, ale ne špinavé ubrousky! Ty patří do komunálu, neházejte je prosím do koše na papír. S tříděním odpadu určitě pomůžou cedulky a při velkých pochybách i symbolika na stromě.
Ten byl instalován již minulý rok za účelem upoutat pozornost. Cílem bylo (a je!) seznamovat studenty i mnohé jiné s problémy ekologické povahy a vnuknout vám záminku k přemítání na toto téma. Letos k adventu bude skácen a jeho místo tradičně zaujme adventní věnec.
Budou instalovány i nové a bezpečnější kolostavy, ale realizace se trošku opozdila.
Dalším vývojem projde i prostor bývalého bufetu, kde je nyní možné si udělat kávu nebo čaj do hrnku. Nebo ohřát horkou čokoládu. Hrnky si umývejte jak před použitím, tak po něm, všichni chceme pít z čistého hrnku. Časem bychom rádi opatřili pohodlné sezení, tak nám držte palce.
Rádi si poslechneme jakékoliv vaše návrhy a nápady týkající se zlepšení dopadu školy na životní prostředí a díky dotacím budeme moci případně (ne)jeden zrealizovat. Jakékoliv připomínky, konstruktivní chválu i konstruktivní kritiku s radostí vyslechneme.
Pište nám maily na ekotym.bigy@gmail.com, nebo se s námi spojte přes instagram (https://www.instagram.com/ekotym_bigy/) či facebook (https://www.facebook.com/ekotymbigy).
V poslední řadě vám sdělíme, že v březnu příštího roku se pokusíme pro bigy získat titul Ekoškola, tak snad se zadaří.
Přejeme krásný školní rok, hodně štěstí a zdraví, ať už jste kýmkoliv. 😀